Aktualitet

Rama publikon pamjet e trishta, gruaja shtatzënë e infektuar me COVID-19: Mos dilni nga shtëpia, po luftoj për veten dhe bebin!

VIDEO
Gruaja shprehet se po lufton për jetën. Ajo ndodhet e shtruar në spital.
Featured image of article: Rama publikon pamjet e trishta, gruaja shtatzënë e infektuar me COVID-19: Mos dilni nga shtëpia, po luftoj për veten dhe bebin! Edi Rama dhe gruaja e infektuar
Përditësuar:

Tiranë- Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë në rrjetet sociale një tjetër video, ku shfaqet një grua e huaj shtatzënë, e cila është infektuar me COVID-19.  Gruaja duke qarë shprehet se po lufton me jetën, pasi gjendja e saj shëndetësore është përkeqësuar. Ajo bën apel që mos të dalë askush jashtë, kur nuk ka një arsye të fortë. Rama me anë të kësaj videoje, jep mesazhin që të gjithë të tregojnë kujdes dhe t’u binden masave të marra për COVID-19.

“Të plagosurit e kësaj lufte të pashoqe nuk ushqejnë frikën, por vetëdijen se kjo nuk është një lojë, po një rezistencë për ekzistencë”, shkruan Rama.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë, në Shqipëri janë 212 persona të infektuar me Covid-19 dhe numri i viktimave ka shkuar në 10. 40 nga të prekurit janë shëruar, por harta e infektimit është zgjeruar. Mirdita i është bashkuar listës së fundmi, me 1 të infektuar, ndërsa epiqendra është në Tiranë me 121 të infektuar. 4pacientë tek Infektivi ndodhen në intubim. Autoritetet kanë vetëm një thirrje për qytetarët: Qëndroni brenda!

 

J.V/Dosja.al 

Shto Koment