AktualitetPolitike

Të veshur si austronautë! Rama publikon pamje nga marrja e tamponit në banesë, pretendimet e qytetarëve bien ndesh me VIDEON e kryeministrit

Kryeministri Edi Rama falenderon mjekët dhe të gjithë bluzat e bardha për punën e tyre të bërë në këtë betejë me Covid.
Featured image of article: Të veshur si austronautë! Rama publikon pamje nga marrja e tamponit në banesë, pretendimet e qytetarëve bien ndesh me VIDEON e kryeministrit Foto ilustruese

TIRANË-Kryeministri Edi Rama ka nisur mëngjesin e sotëm me një postim në lidhje me bluzat e bardha. Ai ka publikuar pamjet ku shihet momenti kur qytetarëve iu merret tamponi nga autoritetet shëndetësore. 

“Një falenderim të madh për sakrificën, përkushtimin, durimin e bluzave të bardha që kryejnë testimet e qytetarëve në nevojë në banesat e tyre, ju uroj të gjithëve një ditë të mbarë”, shkruan Rama në Facebook.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë qytetarët që kanë bërë tamponin shpesh herë kanë rrëfyer për epidemiologë të paveshur me pajisjet speciale, ndryshe nga çfarë duket në videon e postuar nga kreu i qeverisë. 

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment