Politike

Rama poston VIDEON me policin shqiptar në Zvicër: Të fala të gjithëve

Kreu i qeverisë shprehet në video se të gjithë kanë të fala, në Kosovë e Shqipëri nga polici dhe nga vet ai.

ZVICËR– Kryeminsitri Edi Rama po zhvillon një vizitë në Zvicër dhe prej andej ka publikuar një video me një polic shqiptar. Sipas Ramës, polici që ai ka në krah është nga Gjilani por, punon në radhët e uniformave blu në Zvicër.

Kreu i qeverisë shprehet në video se të gjithë kanë të fala, në Kosovë e Shqipëri nga polici dhe nga vet ai.

Ja shqiptarët që ruajnë Zvicrën dhe siç ruajnë Kombët e Bashkuara, siç ruajnë dhe shumë vende të tjera. Nga Gjilani apo jo? Të fala të gjithëve në Gjilan në Kosovë, në Shqipëri nga policia shqiptare e Zvicrës”, shprehet në Facebook.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Pak javë më parë kur Rama udhëtoi në SHBA takoi një polic në selinë e OKB-së dhe tha se ai ruante sigurinë në SHBA.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment