Politike

Rama përplaset sërish me Yuri Kim: Nuk pres që të më thotë se kam përgjegjësi për kandidatët që përzgjedh

Rama tha se nuk pret nga amabasada e SHBA që t’i thotë se mban përgjejgësi për kandidatët, pasi shton ai bën zgjedhjet më të mira dhe nëse dikush ka fshehur diçka e shkuara e tij është përgjegjësia e tij personale.
Featured image of article: Rama përplaset sërish me Yuri Kim: Nuk pres që të më thotë se kam përgjegjësi për kandidatët që përzgjedh Edi Rama dhe Yuri Kim

TIRANË- Kryeministri Edi Rama ka replikuar sot sërish me ambasadoren e SHBA, Yuri Kim. Në një intervistë Report TV, kreu i qeverisë tha se nuk pret nga amabasada e SHBA që t’i thotë se mban përgjejgësi për kandidatët, pasi shton ai bën zgjedhjet më të mira dhe nëse dikush ka fshehur diçka e shkuara e tij është përgjegjësia e tij personale.

Ambasada tha liderët do të mbahen përgjegjës për ata që zgjedhin? Nuk ka nevojë të ma thotë ambasada e SHBA-së unë jam vet përgjegjës për ata që zgjedhim dhe bëjmë më të mirën për t’i zgjedhur, por nëse dikush ka fshehur diçka nga e shkuara e tij është përgjegjësia e tij dhe pikë” tha ai.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Reagimi i Ramës, vjen pak ditë pas deklaratë së bujshme të ambasadores së SHBA, Yuri Kim, e cila u shpreh se liderët politikë do mbajnë përgjegjësi për kandidatët që zgjedhin për tua ofruar qytetarëve si alternative për qeverisjen e nesërme.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment