Politike

Rama nxjerr foto nga punimet për aksin Qukës-Qafë Plloçë dhe “thumbon” opozitën: Projekt i lënë rrugëve në letra bakalli

Rama ka postuar në Facebook foto nga punimet në aksin Qukës-Qafë Plloçë. Gjithashtu shefi i qeverisë nuk ka harruar pa thumbuar opozitën, duke shkruar se kjo është një rrugë e lënë në letra bakalli.
Featured image of article: Rama nxjerr foto nga punimet për aksin Qukës-Qafë Plloçë dhe “thumbon” opozitën: Projekt i lënë rrugëve në letra bakalli Edi Rama dhe lulzim Basha

TIRANË- Kryeministri Edi Rama, ka postuar në profilin e tij në Facebook, disa foto nga punimet në aksin e rrugës, Qukës-Qafë-Plloçë. Në postimin në Facebook, Rama nuk ka lënë pa thumbuar edhe opozitën, duke shkruar, se kjo është një rrugë e lënë në letra bakalli. Shefi i qeverisë ka njoftuar se punimet kanë përfunduar në tunelet 1, 2 si dhe në daljen e emergjencës.

Kantieri Qukës-Qafë Plloçë, në një tjetër rrugë të lënë rrugëve, ku tanimë kanë përfunduar punimet në tunelet 1, 2 si dhe në tunelin 3 të daljes së emergjencës. Pas një odiseje të gjatë ribërjeje nga e para të projektit të lënë rrugëve në letra bakalli dhe ribërjeje të marrëveshjeve financiare, vazhdojnë intensivisht punimet për ndërtimin e strukturave dhe mbushjen e trasesë” shkruan Rama.

Ky reagim i Ramës vjen pak ditë pas çeljes së garës për aksin Milot-Fier, i cili do të kushtojë rreth 1.2 miliardë euro. Kreu i PD, Lulzim Basha e ka quajtur një “projekt imagjinar” të një qeverie në ikje.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(g.sh./dosja.al)

 

Shto Koment