AktualitetHoroskopi

Rama s’arrin atë që do, Basha provon sa vlen, Kryemadhi sherr me Metën? Parashikimi i horoskopit, ç’shkruhet në yje për “kokat” e politikës shqiptare, sot kanë nevojë edhe për fat…

Dosja.al ka kërkuar shenjat e Monika Kryemadhit, Edi Ramën dhe Lulzim Bashës për të parë se çfarë shkruhet në yje për ta.
Featured image of article: Rama s’arrin atë që do, Basha provon sa vlen, Kryemadhi sherr me Metën? Parashikimi i horoskopit, ç’shkruhet në yje për “kokat” e politikës shqiptare, sot kanë nevojë edhe për fat… Lulzim Basha, Edi Rama, Monika Kryemadhi

TIRANË– Sot është një ditë e madhe për vendin. Shqipëria zgjedh qeverinë e ardhshme për 4 vite. Krerët e të gjitha subjekteve politike janë në ankth deri në daljen e rezultatit, por do t’u duhet edhe pak ndihmë nga yjet. Si është parashikimi i horoskopit për krerët e 3 prej partive më të mëdha në vendin tonë?

Dosja.al ka kërkuar shenjat e Monika Kryemadhit, Edi Ramën dhe Lulzim Bashës për të parë se çfarë shkruhet në yje për ta.

Monika Kryemadhi

Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Hëna është kundër jush dhe kjo do të thotë që duhet të jeni shumë të kujdesshëm në marrëdhëniet me partnerin tuaj dhe me familjen. Në punë mund të ketë ndonjë shqetësim, ndoshta një grindje me kolegët ose eprorët. Përpiquni ta zgjidhni sa më shpejt që të jetë e mundur. Në çdo rast, ruani qetësinë.

Lulzim Basha

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Një ditë e çmuar në dashuri për të zgjidhur disa grindje që keni përjetuar në orët e fundit. Në punë, një fazë shpengimi më në fund do të mbërrijë. Do të jeni në gjendje të provoni vlerën tuaj, për të gjithë. Me pak fjalë, shpengoni veten pas një periudhe të vështirë. Nëse ekziston një projekt që dëshironi të ndiqni, mund të jetë koha më e përshtatshme.

Edi Rama

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Priten ditë shumë të veçanta në dashuri për shenjën tuaj, veçanërisht midis të martës dhe të mërkurës të javës së ardhshme. Ndërkohë, përpiquni të kënaqeni dhe të relaksoheni edhe në punë. Jeni shumë poshtë në deponi, ndoshta sepse nuk e keni arritur atë që shpresonit profesionalisht.

Shqipëria voton sot! Shqiptarët do t’u drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur qeverinë e 4 viteve të ardhshme. Rreth 3 milion e 600 mijë shqiptarë të regjistruar në listat e votuesve do të zgjedhin 140 përfaqësuesit e tyre në Kuvend, kjo pasi përveç subjektit zgjedhor, kanë të drejtë që të zgjedhin edhe kandidatin nga lista. Në këto zgjedhje marrin pjesë 12 parti dhe disa kandidatë të pavarur nga Lëvizja Vetëvendosje.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment