Politike

Rama nis fjalimin greqisht në Dropull: Efcharisto! Kënaqësi të rikthehem këtu, nuk i lamë në harresë xhevahirët e së shkuarës

VIDEO
Rama tha se është shumë i kënaqur që rikthehet në atë zonë, pasi është xhevahir i vendit. 
Featured image of article: Rama nis fjalimin greqisht në Dropull: Efcharisto! Kënaqësi të rikthehem këtu, nuk i lamë në harresë xhevahirët e së shkuarës Edi Rama

GJIROKASTËR- Kryeministri Edi Rama u prit me llokume ditën e sotme në Dropull. Në nisje të fjalës së tij, Rama tha se është shumë i kënaqur që rikthehet në atë zonë, pasi është xhevahir i vendit.


Rama: Kalimera. Efcharisto. Shumë faleminderit që jeni këtu dhe më lejoni të shpreh kënaqësi që të rikthehem në Dropull. Dhe për më tepër në këtë natyrë, në këtë xhevahir të natyrës tonë. Thesare të trashëguara dhe për shumë vite të braktisura nga injoranca në Tiranë. Arritëm të bëjmë për trashëgiminë tonë kulturore më shumë se të gjithë paraardhësit dhe qeveritë. Mirela meriton një falenderim të vecnatë, mbi të gjitha për kokfortësinë. Një punë jo e lehtë. Plagët e të shkuarës janë të mëdha. Kultura dhe arti dhe trashëgimia kulturore mund të mbeten në harresë, por nue nuk i lamë. Bëmë cmos, që ti kthejmë shkëlqimin e humbur. Sot kjo kishë është një arsye për të ardhur këtu, si ajo ka plot rreth e rrotull. Ka plot arsye për të vizituar Gjirokastrën, Përmetin, të gjitha pjesët e këtij qarku, duke dhënë kështu mundësi të reja për të dhënë mikëpritje. Të ngrehen bujtina, të fitojnë të ardhura cdo vit e më të konsidurueshme. Mjedis mikëpritës që nuk ka vetëm trashëgiminë kulturore por dhe shërbimet esenciale. Kjo shprehje legjitime duhet të shërbejë për të kuptuar se kush na qeverisi. Ne trashëguam një shtet që nuk furnizonte dot njerëzit me energji elektrike, me ujë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

‘Stresohen se paguhen 2 mijë dollarë’, Rama në Dropull: Ku është Basha? Pse nuk reagon për pengmarrjen e aeroportit të Rinasit? Sulm nga Berisha & Meta

(a.b)/dosja.al

Një Koment në “Rama nis fjalimin greqisht në Dropull: Efcharisto! Kënaqësi të rikthehem këtu, nuk i lamë në harresë xhevahirët e së shkuarës

  1. Ehhhhhhh…Na kthehu ne kohen e “xhaxhit”. Ai po keshtu i’u drejtua dropulliteve ne greqisht…Te jete rastesi e Rames apo eshte i njejti model .

Shto Koment