Politike

Rama nënshkruan marrëveshje me Zaev për kalimet kufitare, pritet të ngrihen pika për lehtësim të lëvizjeve

Rama ka nënshkruar marrëveshjen me Zaev, për ngritjen e pikave të përbashkëta të kalimit kufitar.
Featured image of article: Rama nënshkruan marrëveshje me Zaev për kalimet kufitare, pritet të ngrihen pika për lehtësim të lëvizjeve Edi Rama dhe Zoran Zaev
Përditësuar:

TIRANË- Kryeministri Edi Rama ka firmosur ditën e sotme një marrëveshje me homologun e tij nga Maqedonia e Veriut Zoran Zaev, për lehtësim të lëvizjeve në pikat kufitare. Rama ka nënshkruar marrëveshjen me Zaev, për ngritjen e pikave të përbashkëta të kalimit kufitar.

Marrëveshja e nënshkruar ditën e sotme nga Rama dhe Zaev u miratua ditën e djeshme në mbledhjen e Këshillit të Ministrave. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

LAJMI KRYESOR: Samiti i Tiranës, Varhelyi: BE do financojë planin e investimeve, 30 mld euro! Rama: Ambicia, 15 korriku të na gjejë të në Procesin e Berlinit, nën kujdesin e Unionit (Marrëveshjet në rajon)

(I.A/dosja.al)

Shto Koment