Politike

Rama në Shijak, Alibeaj: Qenka magjepsur nga Elton Arbana, atë që njeriu Niçja i dosjes 339 e urdhëronte si rreshter të krimit

Në një reagim në Facebook, Alibeaj shkruan se Rama është magjepsur nga kreu i Bashkisë.
Featured image of article: Rama në Shijak, Alibeaj: Qenka magjepsur nga Elton Arbana, atë që njeriu Niçja i dosjes 339 e urdhëronte si rreshter të krimit Elton Arbana, kreu i Bashkisë Shijak

TIRANË- Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj ka reaguar pas vizitës së Edi Ramës në Shijak, ku kryeministri përgëzoi për punën e bërë Elton Arbanën, kreun e bashkisë. Në një reagim në Facebook, Alibeaj shkruan se Rama është magjepsur nga kreu i Bashkisë.

Më tej ish-deputeti i kujton Ramës dhe Arbanës, përgjimet e dosjes 339, ku kreu i Bashkisë së Shijakut degjohet teksa fliste me Astrit Avdylajn.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Edi Rama qenka magjepsur sot nga “kryetari” i Bashkise se Shijakut! Djal i mire, njeri korrekt, i perkushtuar, i zoti, me sens praktik dhe i pergjegjshem 😂. Behet fjale per Elton Arbanen, ate njeriun qe Astrit Avdylaj, Niçja i Shijakut pra, i dosjes 339 e urdheronte si rreshter te krimit dhe ky i nenshtrohej si skllav i bindur! Ky eshte shembulli me i fresket se adhurimi i Rames, per krimin e kriminelet eshte si puna e vesit qe del vetem me shpirtin! Edi Rama eshte Niçja, eshte Arbana, eshte Gjushi, eshte krimi”, shkruan Alibeaj.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment