Politike

Rama: Mjekët që dërgojnë mesazhe nëpër Whatsapp në emisione televizive dhe bëjnë kontraversin në portale, s’e gëzojnë respektin tim

Kreu i qeverisë shtoi se edhe mjekët që dërgojnë mesazhe nëpër studio televizive, nuk i respekton.
Featured image of article: Rama: Mjekët që dërgojnë mesazhe nëpër Whatsapp në emisione televizive dhe bëjnë kontraversin në portale, s’e gëzojnë respektin tim

TIRANË– Kryeministri Edi Rama ka vënë në shënjestër mjekët që dalin në media. I ftuar në “Log”, Rama tha se të gjithë mjekët që dalin në media e bëjnë kontraversin në portale, nuk e gëzojnë respetin e tij. 

Kreu i qeverisë shtoi se edhe mjekët që dërgojnë mesazhe nëpër studio televizive, nuk i respekton.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Mjekët që dërgojnë mesazhe nëpër Whatsapp në emisione televizive, që shfaqen nëpër portale, e bëjnë kontraversin, nuk e gëzojnë respektin tim. Nuk e gëzojnë. Pikë. Një mjek serioz, s’e bën një gjë të tillë,”- tha Rama.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment