Politike

‘Rama merrte Veliajn në telefon; hë kur del vendimi’/ Çim Peka zbulon PRAPASKENAT për ‘non grata-n’ e Berishës: Kryebashkiaku i thoshte ‘pse bën sikur se di’

Para Berishës, i cili është i ftuar në emisionin "Çim Peka Live", ai tregoi se kryeministri Edi Rama telefononte kryebashkiakun Erion Veliaj për detaje nga vendimi. 
Featured image of article: ‘Rama merrte Veliajn në telefon; hë kur del vendimi’/ Çim Peka zbulon PRAPASKENAT për ‘non grata-n’ e Berishës: Kryebashkiaku i thoshte ‘pse bën sikur se di’ Pjesë nga emisioni
Përditësuar:

TIRANË– Gazetari Çim Peka ka zbuluar prapaskenat e shpalljes së ish-kryeministrit Sali Berisha “non grata” nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Para Berishës, i cili është i ftuar në emisionin “Çim Peka Live”, ai tregoi se kryeministri Edi Rama telefononte kryebashkiakun Erion Veliaj për detaje nga vendimi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

E kam nga burime të sigurta, një ditë para se të shpalleshit “non grata”, e kam nga një dëshmitar oklar, Rama e merrte në telefon Veliajn. Ishte në Amerikë, një ditë para dhe e pyeste: Ti je aty dhe më thuaj çfarë ore del vendimi. Dhe Veliaj i thoshte; pse bën sikur nuk je ti pas kësaj, ti e di kur del vendimi!,”-tha Peka.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment