Politike

Rama: Më thanë mos shko në Kukës, s’do ulet avioni, anuloje Durrësin…ku është shiu?

VIDEO
I ndodhur në Durrës, teksa mbajti fjalën e fundit për mbylljen e fushatës elektroale, Rama tha se edhe në momentin që hapi aeroportin e Kukësit, i kishin sugjeruar që të mos shkonte pasi nuk do të ishin kushte të favorshme meteorologjike, por nuk ndodhi ashtu.
Featured image of article: Rama: Më thanë mos shko në Kukës, s’do ulet avioni, anuloje Durrësin…ku është shiu? Edi Rama

DURRËS– Kryeministri Edi Rama ka treguar se kudo që shkon ai, ‘hapet qeielli’ dhe se moti është në krahun e numrit 12.

I ndodhur në Durrës, teksa mbajti fjalën e fundit për mbylljen e fushatës elektroale, Rama tha se edhe në momentin që hapi aeroportin e Kukësit, i kishin sugjeruar që të mos shkonte pasi nuk do të ishin kushte të favorshme meteorologjike, por nuk ndodhi ashtu.


“Më thanë mos shko sot në Durrës së ka si. Ku ka shi? Ku është shiu? Më thoshin që mos shko në Kukës së nuk zbret avioni, ka shi, ku ra shiu? I vetmi vend ku u hap për tu ulur avionic ishte Kukësi. Kështu që nuk është rastësi që ne jemi numri 12 dhe ata janë 6 me 9. Nuk është rastësi,”- tha Rama.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

LAJM KRYESOR: Rama mbyll mitingun në Durrës, niset për në Vlorë: Votoni nr 12, lëreni numrin e djallit, komunistin e keni në Gjirin e Lalëzit. Meta të lërë rakinë

(f.m/dosja.al)

Shto Koment