Politike

Rama premtim publik Manastirliut: Nëse spitali i ri është gati për 20 ditë do të bëjmë një monument

VIDEO
Rama ka pyetur Manastirliun se kur do ishte struktura e re spitalore gati, e cila është pjesë e skenarit të përballimit të COVID-19.
Featured image of article: Rama premtim publik Manastirliut: Nëse spitali i ri është gati për 20 ditë do të bëjmë një monument

TIRANË- Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një takim online me ministrat që janë më shumë të përfshirë në luftën kundër COVID-19, të cilët kanë raportuar para tij. Rama ka pyetur Manastirliun se kur do ishte struktura e re spitalore gati, e cila është pjesë e skenarit të përballimit të COVID-19.

Çfarë po bëhet me spitalin e ri, që folëm dhe mbremë?

Jemi duke punuar intesivisht dhe shpresojmë që shumë shpejt do jetë gati për të pritur pacientët e parë.

Kur sa shpejt?

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Besojmë se për 20 ditë do jetë gati.

Nëse do behet për 20 ditë të premtojë një moment pasa spitalit.

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një mbjedhje online, ku ministrat që janë më të përfshirë në luftën kundër COVID-19 kanë raportuar para tij. Manastirliu, Gjonaj, Ahemtaj, Xhaçka, Lleshaj e Ahmetaj kanë treguar të gjitha masat që kanë marrë këto ditë. Kreu i qeverisë u ka kërkuar që të ndihmojnë sa më shumë pensionistët dhe të mos i lënë të dalin nga shtëpitë. Rama tha se pajisjet mjekësor u blenë të Turqi dhe nuk ishin dhuratë.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment