Politike

Rama krahason gomerët në Berat: Kë do zgjidhni ju? E pysni me kë je, jo, merrni të parin se i dyti ishte bosh

Rama i kërkoi që të ndalonte dhe drejtohet nga kamera duke pyetur se kë do zgjidhnin qytetarët, gomarin e parë apo gomarin e dytë.

BERAT– Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm ditën e sotme në Berat, aty ku inspektoi punimet në qytet si dhe u takua me qytetarët. Në një moment, Rama shikon një gomar dhe kërkon nga qytetari që ta afronte më afër. Rama i kërkoi që të ndalonte dhe drejtohet nga kamera duke pyetur se kë do zgjidhnin qytetarët, gomarin e parë apo gomarin e dytë.


PJESË NGA BISEDA:

Rama: Hajde pak këtu merre me vete atë. Si je

Punonjësi: Mirë të jesh ti, jemi edhe ne mirë. Kur je ti mirë, edhe populli shkon përpara.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Rama: Çështja është kjo, ja ai i pari, ja i dyti. Kë zgjidhni ju? E shikoni nga ngjyra? E pysni me kë je? Jo more jo? Të parin dhe ecni përpara. Të dytin lëreni mbrapa. Ai i dyti ishte bosh.

‘Mos e shiko gomarin nga veshët – Fjalë Popullore‘- shkruan më pas kryeministri në Instagram.

(A.B)/Dosja.al

Etiketa:
WordPress › Error

There has been a critical error on your website.

Learn more about debugging in WordPress.