Politike

“Do u sjell një varg me hurdhra”/ Rama bën ‘premtimin’ para kirurgëve: Mos t’u marrin në sysh, siç themi ne katunarët… (VD)

Rama bën ‘premtimin’ para kirurgëve që do çojë hudhra në spital që të ata të mos merren në sysh.

TIRANË- Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në inagurimin e spitalit të i ri i Kirurgjisë “Frederik Shiroka” në Qendrën Spitalore Universitare në Tiranë, u shpreh se do çojë hurdhra në këtë spital,  që të mos merret në sysh stafi mjekësor.

“Do u sjell një varg me hurdhra që të mos u marrin më sysh. Siç themi ne katundarët ‘nuk kena shkollë, por kena eksperiencë”,  iu drejtua Rama kirurgëve.

 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Godina e re e kirurgjisë në QSUT do të të mbajë emrin e kirurgut të madh, Frederik Shiroka. Sot është inauguruar godina e re, e cila do të ketë 7 salla të reja operacioni dhe 120 shtretër. Rama është shprehur se është një ëndërr e tij e bërë realitet. Ndërkohë Manastirliu tha se do të marrin shërbim 350 mijë pacientë, dhe kapacieti është për 9 mijë ndërhyrje në vit.

J.V/Dosja.al

Shto Koment