Politike

“Rama ka takuar kokat e krimit në Durrës”/ Paloka lëshon “bombën”: Iku Gjushi, tani ai do të mbajë lidhjet për zgjedhjet

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka u shpreh se Rama ka mbledhur para pak ditësh krerët e bandave në një hotel në Durrës, prandaj vendosi që të drejtojë qarkun pas ikjes së Vangjush Dakos.
Featured image of article: “Rama ka takuar kokat e krimit në Durrës”/ Paloka lëshon “bombën”: Iku Gjushi, tani ai do të mbajë lidhjet për zgjedhjet Edi Paloka dhe Edi Rama

TIRANË– Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka i ftuar në “OraNeës” ka hedhur akuza të rëndë ndaj kryeministrit Edi Rama.

Në fjalën e tij, Paloka u shpreh se Rama ka mbledhur para pak ditësh krerët e bandave në një hotel në Durrës, prandaj vendosi që të drejtojë qarkun pas ikjes së Vangjush Dakos. Ai shtoi se detaje të reja do ta dalë nga takimi i supozuar i Ramës me persona me të shkuar kriminale, duke bërë me dije se kryesocialisti po vendos paqe mes tyre. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Rama do përpiqet që të japë sinjale se do të vjedhë dhe i ka mbledhur banditët edhe në Durrës. Ai ka mbledhur banditët dhe kriminelët e Durrësit në një hotel dhe ne do të bëjmë denoncimin. Iku Gjushi me bandat nga Durrësi. Kur të vijë momenti i duhur do ta publikojmë. Kjo është një gjë e sigurt dhe do të merret vesh se i njeh i gjithë Durrësit. Gjushi kishte fijet me bandat, prandaj ka ardhur Rama që të mbajë lidhjet për zgjedhjet, se janë futur në konflikt me njëra-tjetrën,”-u shpreh Paloka. 

(k.m./dosja.al)

Shto Koment