Politike

Rama jep lajmin: 600 mijë vaksinime kundër Covid në Shqipëri

Në një postim në Instagram, Kryeministri Edi Rama ka bërë të ditur se së bashku me dozat e dhëna ditën e sotme numri i vaksinimeve ka shkuar në 600 mijë.
Featured image of article: Rama jep lajmin: 600 mijë vaksinime kundër Covid në Shqipëri Edi Rama

TIRANË- Që nga fillimi i vaksinimeve në Shqipëri janë kryer 600 mijë vaksinime totale. Në një postim në Instagram, Kryeministri Edi Rama ka bërë të ditur se së bashku me dozat e dhëna ditën e sotme numri i vaksinimeve ka shkuar në 600 mijë.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Edi Rama (@ediramaal)

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Aktualisht ka nisur shpërndarja e dozave tek moshat mbi 60 vjeç. Në vendin tonë janë imunizuar bluzat e bardha, janë vaksinuar gazetarë, efektivë policie, mësues e pedagogë. Aktualisht në vendin tonë janë duke u përdorur vaksina Pfizer, AstraZenca, vaksina ruse Sputnik V dhe ajo kineze Sinovac.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment