Politike

Rama: Jam i sigurtë që At Zef Pllumi do të kishte qenë shumë më afër meje sa gjithë jush

Rama u shpreh se është paradoks se ka qenë i pari që ka kërkuar se para se të bëhet lista e deputetëve të merret dëshmia e penalitetit.
Featured image of article: Rama: Jam i sigurtë që At Zef Pllumi do të kishte qenë shumë më afër meje sa gjithë jush Edi Rama

I ftuar në PolitikOn nga Alfred Lela në RTV Ora, kryeministri Rama u shpreh se është paradoks që unë kam qenë i pari që kam kërkuar se para se të bëhet lista e deputetëve të merret dëshmia e penalitetit.

Rama: Në politikë hyhet për të fituar dhe është shumë e rëndësishme arsye pse do të fitosh dhe çfarë do të bësh me fitoren. Ndonjëherë duhet edhe e keqja për të bërë punë të mirë. Nëse i nxjerrim gjërat nga konteksti, e kemi shumë të lehtë të bëjmë gjykime.

Konteksti është se shumë njerëz që kanë pasur eksperienca jashtë shtetit, kanë marrë edhe njolla të caktuara dhe është paradoks që unë kam qenë i pari që kam kërkuar se para se të bëhet lista e deputetëve të merret dëshmia e penalitetit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Asnjërin prej atyre që janë pak raste, edhe pse është hedhur shumë baltë, por unë nuk kam pasur dijeni për askënd. Jam i sigurt që At Zef Pllumi do të kishte qenë shumë më afër meje sa gjithë jush.

Marrë nga OraNews

(f.m.dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment