Politike

Rama ironi për ish-deputetët e PD: Më bllokoi rrugën çuni i Faros dhe shoku i Gridës

Kreu i qeverisë komentoi dhe bllokimin e rrugës nga mbështetësit e PD duke thënë se ishte organizuar nga Evrin Salianji dhe Klevis Balliu”
Featured image of article: Rama ironi për ish-deputetët e PD: Më bllokoi rrugën çuni i Faros dhe shoku i Gridës Edi Rama

Edi Rama teksa po fliste para simpatizantëve të PS në Pogradec dhe prezantoi kandidatin për bashkinë e këtij qyteti, Ilir Xhakollin, ka bërë dhe disa batuta për ish-deputetët e PD.

Kreu i qeverisë komentoi dhe bllokimin e rrugës nga mbështetësit e PD duke thënë se ishte organizuar nga Evrin Salianji dhe Klevis Balliu”

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Apo janë këta, ky djali i Faros me këtë shokun e Gridës që janë aty tek rruga. Bllokuan rrugën një çetë e vogël atje, grupe të shpërndara në rrugë , që të kujtojnë grupet e enveristëve në 1990 dhe në fillim të 1991 kur dilnin të frenuar të pa frenueshmen. Sot dalin për të frenuar drejtësinë, por nuk kanë për t’ia dalë”, tha Rama.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment