Sport

‘Rama ik!’ në kor/ Braçe ‘zbulon’ skemën e brohoritjeve, s’lë pa ironizuar Bashën: Na munde edhe në stadium. Je qesharak!

Zv.kryeministri Erion Braçe ka ironizuar "aksionin opozitar" duke hequr një paralele edhe me protestat e opozitës, të cilat zgjatën disa muaj para institucioneve kryesore të shtetit.
Featured image of article: ‘Rama ik!’ në kor/ Braçe ‘zbulon’ skemën e brohoritjeve, s’lë pa ironizuar Bashën: Na munde edhe në stadium. Je qesharak! Erion Braçe dhe banderola 'Rama ik' në stadium

TIRANË– Zv.kryeministri Erion Braçe ka reaguar lidhur me thirrjet dhe banderolën  “Rama ik”, e cila u shpalos ditën e djeshme gjatë ndeshjes Shqipëri-Francë.

Me anë të një statusi në rrjetet e tij sociale, Braçe ka ironizuar “aksionin opozitar” duke hequr një paralele edhe me protestat e opozitës, të cilat zgjatën disa muaj para institucioneve kryesore të shtetit.

Braçe në statusin e tij ka rindërtuar edhe “skemën” se si Basha kishte arritur që të infiltronte në stadium mbështetësit e tij për t’i dalë kundër kryeministrit Edi Rama.

“Luli na mundi edhe në stadium! Ha ha ha ha ha! Ky është tipikisht qesharak! Kanë të drejtë kur thonë që ti nuk ke turp! Ju!,”-shkruan ndër të tjera Braçe.

REAGIMI I PLOTË: 

 

 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
View this post on Instagram

 

LU(L)M SI LULI, NA MUNDI DHE NE STADIUM! Ha ha ha ha ha! Ky eshte tipikisht qesharak! Pasi na mundi ne rruge, i perdori te gjitha, guret, pllakat, shashkat, kapsollat, molotovet dhe na mundi; Pasi na mundi ne 30 qershor ne zgjedhje, bojkotoi por jo tamam, shkoi me zjarr e dogji qendra e materiale votimi, numeroi cdo shqiptar qe nuk eshte ketu prej 25 vitesh dhe e mblodhi, pastaj e shumezoi sic ai vete di dhe, i dolen 85%, duke na mundur 85 me 15%; Tani, na mundi edhe ne stadium, mblodhi nje tufe me idiote qe fubollin e dine se eshte loje me parti, ju dha biletat ne grup qe si gjeti kush i kerkoi individualisht per dite me rradhe, i beri te kendojne me meditje Rama Ik dhe, me kenge na mundi perseri! Tre here fitore brenda vitit! Lu(L)m si ky e si keta! Thane qe stadiumi eshte grabitje, thane qe stadiumi eshte shkaterrim i memorjes historike te Tiranes, thane qe stadiumi nuk do behej, madje kercenuan kompanine ndertuese e arkitektin patjeter, thane qe stadiumi eshte i shemtuar dhe, i fituan te gjitha ne nje! Ej, zgjohu or qyq! STADIUMI U BE, TI HUMBE DHE ATY! STADIUMI U BE DHE QYTETAREVE NUK U KUSHTOI ASNJE QINDARKE, ZERO! I ka dhene Tiranes jo vetem nje stadium futbolli por ekonomi, nese do dine ta ngrene e mbajne. Sic Elbasanit, sic Shkodres, sic Kukesit tani! Ej, a e mban mend?! Ishte nje mashtrues plak qe kete stadiumin e beri ne 100 vjetorin e pavaresise! E qau! E beri! Kane te drejte kur thone qe ti nuk ke turp! Ju!

A post shared by Erion Brace (@erionbrace) on

 

Ditën e djeshme një grup i madh tifozësh kanë brohoritur njëzëri “Rama ik”, “Rama ik” , duke mbytur në pak sekonda dhe festën e tifozëve të tjerë.

(k.m/dosja.al)

Një Koment në “‘Rama ik!’ në kor/ Braçe ‘zbulon’ skemën e brohoritjeve, s’lë pa ironizuar Bashën: Na munde edhe në stadium. Je qesharak!

  1. O erjon , ty dhe kur te thone njerezit ik, ti thua nuk e kishin me me mua i ka nxit ai tjetri se me ka inat. Po edhe ai tjetri pse te ka inat e ke pyetur veten? Mos ki merak erjon se atij qe i thone ik sot, po ai te te beje te te ikesh… po flas per ty jo per saimir tahirin…

Shto Koment