Politike

Rama i’a lë fajin Holandës për dështimin e negociatave: S’i tregoj dot të gjitha tani se jam kryeministër…

Edi Rama tha se nuk mund t’i tregojë të gjitha sepse është kryeministër, por nuk hapen negociatat për shkak të disa interesave të brendshme.
Featured image of article: Rama i’a lë fajin Holandës për dështimin e negociatave: S’i tregoj dot të gjitha tani se jam kryeministër…

TIRANË– Kryeministri Edi Rama ka folur për çeljen e negociatave të  Shqipërisë me Bashkimin Europian. I ftuar në emisionin “PolitiON”, Rama tha se nuk mund t’i tregojë të gjitha sepse është kryeministër, por nuk hapen negociatat për shkak të disa interesave të brendshme.

Është çështje interesash të brendshme, narrativash të brendshme. Nuk flas dot shumë gjëra sot, sa kohë jam kryeministër. Merkel nuk mund ta premtoj se s’ka si, sepse nuk varet nga Gjermania por konsensusi. Në këtë rast është Holanda, që nuk e do këtë punë. Arsyeja që unë mund ta them, është që ka zgjedhje në mars.  Nuk kam çfarë flas tani sepse jam kryeministër, por do të mund t’i them gjërat më vonë, të thëna dhe të dëgjuara, biseda të qarta mes të gjithëve“, tha Rama.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(k.m/dosja.al)

Shto Koment