Sport

Rama i hoqi pasaportat diplomatike, disa nga heronjtë e Euro 2016 në mbështetje të Bashës: Votoni ndryshimin!

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka shpërndarë thirrjen e shumë futbollistëve si Mavraj, Kaçe, Xhaka, Basha dhe Agolli që kërkojnë ndryshimin duke votuar PD
Featured image of article: Rama i hoqi pasaportat diplomatike, disa nga heronjtë e Euro 2016 në mbështetje të Bashës: Votoni ndryshimin! Xhaka,Grezda,Agolli,Mavraj

SHQIPËRI– Përpara zgjedhjeve, kryetari i PD-së Lulzim Basha ka shpërndarë thirrjen e shumë futbollistëve si Mavraj, Kaçe, Xhaka, Basha dhe Agolli që kërkojnë ndryshimin duke votuar PD.

Të gjithë këto figura kontribuan në arritjen e Shqipërisë në Euro 2016, arritja më e madhe për sportin shqiptar. Heqja e pasaportave diplomatike ishte goditja e fundit për futbollistët kuqezi që duket se kanë ndryshuar mbështetje.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

‘Për të mirën e Shqipërisë, për të mirën e sportit, votoni Ndryshimin’, thonë yjet e kombëtares së Shqipërisë mesazhet e tyre.Video mesazhet e tyre janë bërë publike nga kreu i PD-së Lulzim Basha.

E.Ç (Dosja.al)

Një Koment në “Rama i hoqi pasaportat diplomatike, disa nga heronjtë e Euro 2016 në mbështetje të Bashës: Votoni ndryshimin!

  1. Vetem L Cana(interes me E Ramen) e mbeshtet dhe ben thirrje per te mbeshtetur PS. Ka plehra sa Te duash mbi Toke.

Shto Koment