Politike

Rama harron sulmin e Mihalit, prezanton projektin që do transformojë jugun (FOTO)

Në një postim  në Facebook, Rama shkruan se procedura ka përfunduar dhe në shtator nis puna, për të transformuar Sarandën ashtu si Vlora.
Featured image of article: Rama harron sulmin e Mihalit, prezanton projektin që do transformojë jugun (FOTO) Foto nga vija bregdetare në Sarandë

TIRANË- Kryeministri Edi Rama deklaron se në shtator do të nisë puna për ndërtimin e një tjetër lungomare.

Pikërisht në qytetin e Sarandës, ku pak ditë më parë ndodhi ngjarja e pazakontë, ku Mihal Kokëdhima sulmoi disa turistë spanjollë, pasi këta të fundit ishin ankuar për shërbimin që iu ofrua në restorantin e tij në Borsh. 

Në një postim  në Facebook, Rama shkruan se procedura ka përfunduar dhe në shtator nis puna, për të transformuar Sarandën ashtu si Vlora.

Foto të publikuara nga Edi Rama

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sapo ka përfunduar procedura dhe nis në shtator puna, për projektin e vijës bregdetare të Sarandës🌊
Njësoj siç Lungomarja transformoi Vlorën, ky investim do të ndryshojë faqen e Sarandës turistike😉
#SarandaqëDuam☀️
#ShqipëriaqëDuam🇦🇱”, shkruan Rama

Ndërkohë  para pak ditësh një grup turistësh spanjollë u rrahën nga pronarët e lokalit, pasi ishin ankuar për shërbimin, që sipas tyre nuk ishte në lartësinë e duhur. Ata nuk kanë marrë asnjë përgjigje, por janë sulmuar. Sipas dëshmitarëve nga vendi i ngjarjes, mësohet se ata janë sulmuar dhe me armë të ftohta.

(a.m/dosja.al)

Një Koment në “Rama harron sulmin e Mihalit, prezanton projektin që do transformojë jugun (FOTO)

  1. Z Rama sukse per kete projekt, pi do ishte mire per nje superstrade oricum-Sarande, do jete nje mbrekulli dhe do te shumfishonte turismo, me koncesion eshte e mundie eshte nje sacrifice qe ka vlen.
    Me respekt
    Fatos Dusha

Shto Koment