Politike

Shkoi në zonën e ‘nxehtë’ të Ukrainës/ Rama takohet me një shqiptare, e zë turpi para pyetjeve të saj: Mirë mo ja kështu… (VD)

 • Rama në zonën e ‘nxehtë’ të konfliktit Ukrainë-Rusi, nuk pyet për përplasjen
 • Pak momente para se të kthehej në makinë, kryeministri Rama ka takuar edhe një gruaja shqiptare, e cila mesa duket ishte pjesë e misionit të OSBE-së.
  Featured image of article: Shkoi në zonën e ‘nxehtë’ të Ukrainës/ Rama takohet me një shqiptare, e zë turpi para pyetjeve të saj: Mirë mo ja kështu… (VD) Rama në Ukrainë
  UKRAINË– Kryeministri Edi Rama ka vijuar me vizitat në Ukrainë në postin e kryetarit të OSBE-së, duke zbardhuar edhe në pikën e kontrollit në “Stanica Luganska”, në vendin ku edhe ndahet zona e konfliktit.
  Pak momente para se të kthehej në makinë, kryeministri Rama ka takuar edhe një gruaja shqiptare, e cila mesa duket ishte pjesë e misionit të OSBE-së.

  Pjesë nga biseda:

  Gruaja: Kryeministër mirësekeni ardhur. Si ja keni kaluar?
  Edi Rama: Mirë mo ja kështu…
  Gruaja: Do ktheheni sot?
  Edi Rama: Po!
  Gruaja: Rruga e mbarë më vjen mirë që iu takova. Suksese

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Para se të shkonte në pikën e kontrolleve, Rama pa nga afër edhe bazën “Shiroy”, i shoqëruar nga delegacioni dhe nga njerëz të tij të afërt. Ndër ta përmendim drejtorin e Komunikimit Endri Fuga dhe operatoren Anjeza Maja.

  (k.m/dosja.al)

  Shto Koment