Politike

Rama flet për çlirimin nga COVID-19: Do jetë hap pas hapi, mos ta mendojmë si një ditë çlirimi. Do bashkëjetojmë disa kohë me virusin

Rama u shpreh se dalja nga lufta do jetë hap pas hapi.
Featured image of article: Rama flet për çlirimin nga COVID-19: Do jetë hap pas hapi, mos ta mendojmë si një ditë çlirimi. Do bashkëjetojmë disa kohë me virusin Edi Rama, Kryeministër i Shqipërisë

TIRANË- Kryeministri Edi Rama ka folur për daljen e Shqipërisë nga lufta me COVID-19. I ftuar në emisionin “Open” në Top Channel, Rama u shpreh se dalja nga lufta do jetë hap pas hapi.

Kreu i qeverisë u bëri thirrje qeverisë që përgatitet që të jetojnë me armiku dhe me rregulla të reja.

Hapja nuk do jetë si një ditë çlirimi. Do jemi në një hapje graduale pjesë pjesë dhe do bashkëjetojmë me armikut. Do jetojmë me idenë e mund të na ndodhi ai që nuk duam të na ndodh. Do jetojmë në një botë tjetër për disa muaj, ku shumë vende thonë se mund të shkojë deri në tre vite. Nuk do shkojmë në markete si më parë, por do ketë disa rregulla që do mbrojmë veten dhe të tjetër”, u shpreh Rama.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment