Politike

Rama e vendosi si drejtues të PS-së për Kukësin, Safet Gjici sulmon Mimi Kodhelin: Nuk ka qenë asnjëherë këtu për hallet e qytetarëve

VIDEO
Safet Gjici sulmon Mimi Kodhelin. Kryetari i Bashkisë së Kukësit është shprehur se Kodheli nuk është marrë asnjëherë me hallet e qytetarëve të Kukësit.
Featured image of article: Rama e vendosi si drejtues të PS-së për Kukësin, Safet Gjici sulmon Mimi Kodhelin: Nuk ka qenë asnjëherë këtu për hallet e qytetarëve Safet Gjici dhe Mimi Kodheli

KUKËS- Kryetari i Bashkisë së Kukësit, Safet Gjici, një ditë pasi Edi Rama e vendosi drejtues politik të PS-së për këtë qark ka hedhur akuza ndaj Mimi Kodhelit. Për Faxnews Gjici ka deklaruar se Kodheli nuk është marrë asnjëherë me hallet e qytetarëve të Kukësit. Ai theksoi më tej se nëse në vitin 2017 do të ishte një formulë tjetër zgjedhjeje, mandatin e deputetit në Kukës do ta merrte ai dhe jo Mimi Kodheli.

“Dihet që qarku i Kukësit ka tashmë 1000 probleme. Ne tashmë jemi njohur mirë me problemet e qarkut të Kukësit. Duke pasur edhe 2 bashkitë atë të Tropojës dhe Hasit  besojmë se në bashkëpunim të plotë me njëri-tjetrin do arrijmë të bëjmë më të mirën e mundshme për zgjedhjet e vitit 2021. Padiskutim që ne me Kukësin jemi marrë prej vitesh, jo vetëm tani që kemi marrë bashkinë. Besoj që kam bindjen që do të marrim një rezultat bindën më 2021. Do fillojë puna dhe do të ndezim motorët. Kësaj radhe janë ndryshe zgjedhjet, do dalin vetë kandidatët, ne kërkojmë njerëz që do t’i vlerësojmë. Deputetja ka problemin e vet, unë kam punën time. Natyrisht që Mimi Kodheli nuk ka qenë e njohur në qarkun e Kukësit, por PS-ja e solli i përfaqësuese dhe natyrisht që ne ishim të bindur për ta mbështetur. Në 2017 po të ishte kjo formulë zgjedhjeje, mandatin do ta kisha unë, jo Mimi Kodheli. Ajo është deputete unë nuk kam asnjë problem me të. Kodheli nuk ka qenë prezente asnjëherë këtu. Unë kam qenë për hallet e Kukësit.”, është shprehur Gjici.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kjo deklaratë e Gjicit vjen pas takimit që zhvilloi dje Kryesisa e PS në Elbasan. Kreu i qeverisë Edi Rama bëri disa ndryshime për drejtimet e qarqeve në vend dhe u kërkoi deputetëve të punojnë pasi nuk e kanë vendin e sigurt në lista.

J.V/Dosja.al 

Shto Koment