Politike

Rama e paditi, Peter Tiede reagon sërish: Avokati i tij, nga më të shtrenjtët në Gjermani

Gazetari i Bild, Peter Tiede pretendon se avokati që kryeministri Edi Rama ka është një nga më të pasurit.
Featured image of article: Rama e paditi, Peter Tiede reagon sërish: Avokati i tij, nga më të shtrenjtët në Gjermani Edi Rama dhe Peter Tiede

GJERMANI– Gazetari i Bild, Peter Tiede ka reaguar sërish pas njoftimit të kryeministrit Edi Rama se ka dorëzuar prokurën për të hapur gjyqin ndaj tij. (Lexo këtu)

Sipas Tiede, avokati i Ramës Matthew Prinz është një nga më të shtrenjtët në Gjermani, pasi ka përfaqësuar familje mbretërore dhe futbollistë të famshëm. 

Oh, zoti Rama … Çmenduri: Kryeministri i Shqipërisë Rama dëshiron të më padisë mua. Ai tashmë ka të paktën një avokat – në fund të fundit, një nga ato më të shtrenjtët në Gjermani … por ai nuk ka më shumë… Ndërkohë, ai ka bërë fushatë për zgjedhjet e anuluara – të mbrojtura nga më shumë se 1000 oficerë policie…”, shkruan Tiede.

Postimi  i plotë:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kryeministri Edi Rama dorëzon prokurën për të nisur procesin gjyqësor ndaj gazetarit gjerman Peter Tiede. Sipas Ramës, Gjykatat gjermane do të nxjerrin në dritë të vërtetën. Përgjigjet vetë Tiede: Pse më akuzoni?

(k.m/dosja.al)

Shto Koment