Politike

“Rama do ta telendisë Metën”, Artan Hoxha përplaset me Dukën: E ka sharë më libër shpie (Debati)

Gazetari është përplasur me Kreun e Partisë Agrare Ambjentaliste.
Featured image of article: “Rama do ta telendisë Metën”, Artan Hoxha përplaset me Dukën: E ka sharë më libër shpie (Debati) Artan Hoxha dhe Agron Duka

TIRANË– Gazetari Artan Hoxha ka pasur një debat me Kreun e Partisë Agrare Ambjentaliste, Agron Duka.

Të ftuar në emisionin “Repolitix”, dyshja janë përplasur teksa po diksutonin për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta.

Hoxha u shpreh se kryeministrit Edi Rama nuk i leverdis të shkarkojë Metën, por ta ‘telendisë’ atë. Kjo fjali nxiti reagimin e Agron Dukës, i cili shpërtheu në studio.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Unë mendoj se Rama nuk do ta shkarkojë Metën. Atij nuk i leverdis ta shkakrkojë por ta ketë aty dhe ta telendisë….”- tha Hoxha dhe fjalën ia ndërpreu Duka.

Po boll more, po ç’janë këto idjotësi. Metën e shkarkon vetëm Gjykata Kushtetuese,  ç’janë këto budalliqe vogëlsira. Por pse more pak e ka telendisur? E ka telendisur dhe e ka degjeneruar. Me libër shpie e ka sharë…”- tha Duka.

(f.m/dosja.al)

Një Koment në ““Rama do ta telendisë Metën”, Artan Hoxha përplaset me Dukën: E ka sharë më libër shpie (Debati)

  1. Gjykata Kushtetuse thjesht sheh kushtetutshmerine e vendimit te shkarkimit mor zotri. Cjane keto gafa.

Shto Koment