Sport

Rama në zi, ndahet nga jeta basketbollisti i preferuar i Kryeminsitrit. Pak vite më parë shkoi në Miami për ta ndjekur nga afër

Pak vite më parë Rama u ul në arenën e Maimi, në rreshtin e parë dhe ndoqi nga afër një ndeshje bashketbolli. Një prej basketbollistëve të preferuar të Ramës ka qenë dhe Kobe Bryant, i cili ndërroi jetë sot në një aksident ajror.
Featured image of article: Rama në zi, ndahet nga jeta basketbollisti i preferuar i Kryeminsitrit. Pak vite më parë shkoi në Miami për ta ndjekur nga afër Rama duke ndjekur ndeshjen

TIRANË- Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, si një ish-basketbollist, ka shumë pasion këtë sport dhe gjithmonë e ka shprehur. Rama ka bërë dhe sakrifica për të parë nga afër të preferuarit e tij në NBA në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Urimi i Ramës për ditëlindje

Pak vite më parë Rama u ul në arenën e Maimi, në rreshtin e parë dhe ndoqi nga afër një ndeshje bashketbolli. Një prej të prej basketbollistëve të Ramës ka qenë dhe Kobe Bryant, i cili ndërroi jetë sot në një aksident ajror.

Pagesa për ndeshjen

Por Rama për të ndjekur nga afër Bryant dhe shokët e tij udhëtoi drejt SHBA-ve dhe sipas raportimeve në atë kohë ka paguar më shumë se 2000 dollarë për biletën. Rama këtë vizitë kërkoi ta mabnte të fshehtë, por ishte opozita që publikoi foto nga arena e Miami, ku Rama shihej në reshtin e parë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sot Rama duhet të jetë i trishtuar për Kobe Bryant dhe do ketë një arsye më pak për të shkuar deri në SHBA e të ndjek një ndeshje nga afër.

Kobe Bryant, legjenda e basketbollit amerikan është shuar sot pas një aksidenti ajror. Mediat vendase bëjnë me dije se Bryant ishte duke udhëtuar me helikopretin e tij prvat, bashkë me vazjën 13-vjeçare dhe 4 persona të tjerë, por janë rrëzuar dhe kanë gjetur të gjithë vdekjen. Mijëra fansa nëpërbotë kanë shprehur ngushëllimet për këtë humbje. Mes atyre që reaguan ishte Donald Trump dhe Edi Rama.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment