Politike

Rama pas takimit me Yuri Kim: Faleminderit ambasadore, nisim punën për Akademinë e Transparencës

Më tej shkruan se ka nisur dhe puna për Akademinë e Sigurisë që realizon kërkesën e tij në procesin e rindërtimit. 
Featured image of article: Rama pas takimit me Yuri Kim: Faleminderit ambasadore, nisim punën për Akademinë e Transparencës Yuri Kim me Edi Ramën gjatë një takimi në Kryeministri

TIRANË- Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas takimit me ambasadoren e SHBA në Tiranë, Yuri Kim. Në një postim në mediat sociale Rama ka falenderuar Yuri Kim dhe shkton se është lajm i mirë që do Shtetet e Bashkuara të Amerikës do rrisin shumën që deklaruan në Bruksel për të ndihmuar Shqipërinë. 

Më tej shkruan se ka nisur dhe puna për Akademinë e Sigurisë që realizon kërkesën e tij në procesin e rindërtimit. 

Falenderoj ambasadoren e SHBA për lajmin e mirë se SHBA do ta rrisin shumën e deklaruar në Bruksel për Rindërtimin🙏Nisja e punës së përbashkët për Akademinë e Transparencës realizon një kërkesë tonën ndaj miqve të çmuar për ta bërë Rindërtimin shembull edhe në këtë aspekt🇦🇱🤝🇺🇸”, shkruan Rama në mediat sociale.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, ka zhvilluar një takim me zyrtarët më të lartë të vendit lidhur me zhvillimet e fundit në vend dhe pritshmëritë që kanë SHBA-të nga politika në vend. Ka qënë vetë ambasadorja ajo që ka zbuluar detaje nga takimi duke u shprehur se me kryeministrin Edi Rama, presidentin Ilir Meta dhe me kryedemokratin Lulzim Basha ka diskutuar edhe për pritshmëritë që SHBA-të kanë për llogaridhënien gjatë procesit të rindërtimit.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment