Politike

“Problemi i pensionistëve”, Rama i pakënaqur nga përgjigja e Denajt kërkon më shumë shpjegimet: Kur fiks, se prilli është i gjatë?

VIDEO
Rama pyeti Denajn se kur so zgjidhej problemi me pensionistët, por pasi insitsoi mori përgjigjen që donte.
Featured image of article: “Problemi i pensionistëve”, Rama i pakënaqur nga përgjigja e Denajt kërkon më shumë shpjegimet: Kur fiks, se prilli është i gjatë? Edi Rama, Kryeministri i Shqipërisë

TIRANË- Kryeministri Edi Rama po zhvillon sot një takim online me disa nga ministrat e kabinetit të tij ku po diskutohet për çështjen e rindërtimit të Shqipërisë dhe për situatën e COVID-19. Rama ka kërkuar nga ministrja e Financave sqarime për situatën.

Rama pyeti Denajn se kur so zgjidhej problemi me pensionistët, por pasi insitsoi mori përgjigjen që donte.

Zgjidhja për problemin e pensionistëve?

Ne kemi premtuar për muajin prill, kemi filluar punën dhe bësoj që do arrijmë që të jemi në kohë.

Kur se muaji prill është i gjatë, kur është fiks?

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

E përfundojmë në javën e parë të prillit, rrofsh, kjo është ajo që duhet.

Dorëzimi i bilanceve, çfarë është bërë?

Ne shtymë afat deri në korrik për dorëzimin e bilanceve. Dorëzimi i bilanceve do bëhet në korrik.

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një mbjedhje online, ku ministrat që janë më të përfshirë në luftën kundër COVID-19 kanë raportuar para tij. Manastirliu, Gjonaj, Ahemtaj, Xhaçka, Lleshaj e Ahmetaj kanë treguar të gjitha masat që kanë marrë këto ditë. Kreu i qeverisë u ka kërkuar që të ndihmojnë sa më shumë pensionistët dhe të mos i lënë të dalin nga shtëpitë. Rama tha se pajisjet mjekësor u blenë të Turqi dhe nuk ishin dhuratë.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment