Politike

Rama bën DEKLARATËN: S’janë politikanët. Gjykatësit dhe prokurorët, kasta më e korruptuar në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama është shprehur se nuk janë politikanët më të korrupuarit por gjyqtarët e prokurorët. 
Featured image of article: Rama bën DEKLARATËN: S’janë politikanët. Gjykatësit dhe prokurorët, kasta më e korruptuar në Shqipëri Edi Rama

TIRANË– Kryeministri Edi Rama ka akuzuar magjistratët se janë “kasta” më e korruptuar në vend. I ftuar në emisionin “Përballë”, teksa po fliste për Reformën në Drejtësi, Rama është shprehur se nuk janë politikanët më të korrupuarit por gjyqtarët e prokurorët. 

Sipas tij, për vite me radhë ishin vendosur dhe nuk ishin prekur, duke u kthyer në një koorporatë peshkaqenësh.   

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Nuk janë politikanët. Gjykatësit dhe prokurorët janë kasta më e korruptuar në Shqipëri. Janë sepse nuk janë pastruar komplet. Ishin kthyer në një koorporatë peshkaqenësh. Dhe ka akoma sot që shesin e blejnë,”-tha Rama.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment