Politike

Rama anulon vizitën në Bruksel, nuk shkon në takimin e Mogherinit me liderët e Ballkanit

Sipas inforamcioneve mësohet se Rama kishte planifikuar që pas Greqisë të nisej menjëherë për në Bruksel, por kjo gjë nuk ka ndodhur sot pasdite, pasi Rama ka qëndruar në tokën helene.
Featured image of article: Rama anulon vizitën në Bruksel, nuk shkon në takimin e Mogherinit me liderët e Ballkanit Federica Mogherini me liderët e Ballkanit, mungon Edi Rama

BRUKSEL- Federica Mogherini ka mbledhur sot në Brukesl liderët e Ballkanit Perëndimor në një takim lamtumirë, pasi ajo nu kdo vijojë të jetë më në detyrën si Përfaqësuese e Lartë të Çështjeve të Jashtme të BE-së.

Në takim ka pasur dhe një ftesë për Kryeministrin, Edi Rama, por ky i fundit nuk ka shkaur duke anuluar vizitën. Sipas inforamcioneve mësohet se Rama kishte planifikuar që pas Greqisë të nisej menjëherë për në Bruksel, por kjo gjë nuk ka ndodhur sot pasdite, pasi Rama ka qëndruar në tokën helene.

Mogherini ka publikuar një foto nga takimi me liderët, por Rama nuk është mes tyre për arsye ende të pa zbardhura. Deri tani nuk ka një njoftim për anulimin e vizitës së Ramës për në Bruksel.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sot kryeministri Edi Rama ka qenë në Greqi, në forumin e BE-Liga Arabe që u zhvillua në Athinë. Në këtë samit ka mbajtur një fjalim, ku ka folur edhe për marrëdhëniet mes dy vendeve. Pas këtij Samiti Rama zhvilloi një takim të shkurtër dhe me homologun grek, Kyriakos Mitsotakis.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment