Sport

Raiola donte ta largonte nga skuadra, ylli i madh i Serie A braktis menaxherin e njohur

Raiola u mundua ta largonte nga Napoli, por kapiteni i napolitanëve nuk pranoi. Kjo bëri që palë të kishin probleme
Featured image of article: Raiola donte ta largonte nga skuadra, ylli i madh i Serie A braktis menaxherin e njohur Mino Raiola, agjent futbolli

Nuk është e lehtë të shkëputesh nga një menaxher si Mino Raiola, por Lorenzo Insigne e ka bërë. Bashkëpunimi i tyre ka nisur në vitin 2018, por sulmuesi i Napolit nuk ka ndërruar skuadër që atëherë.

Raiola menaxhon yje si Matthijs de Ligt, Paul Pogba, Erling Haaland dhe Zlatan Ibrahimovic, por Insigne nuk e ka parë të arsyeshme të punojë me këtë menaxher të famshëm.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Raiola u mundua ta largonte nga Napoli, por kapiteni i napolitanëve nuk pranoi. Kjo bëri që palë të kishin probleme dhe sulmuesi iu bashkua G.E.V Sport and Management. Futbollistë si Danilo, D’Ambrosio apo Tutino dhe Ciciretti janë pjesë e kësaj kompanie.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment