Rajoni

Radha e gjatë për vaksinim në Prishtinë, momenti kur të moshuarit shkojnë zvarrë të marrin vaksinën

VIDEO
Qytetarët të moshës mbi 65 vjeç duken teksa zvarriten për të shkuar të marrin vaksinën anti-Covid të parët, ndërsa është dashur edhe ndërhyrja e policisë. 
Featured image of article: Radha e gjatë për vaksinim në Prishtinë, momenti kur të moshuarit shkojnë zvarrë të marrin vaksinën Qytetarët teksa zvarriten për të marrë vaksinën, Prishtinë

PRISHTINË–  Të moshuarit të cilët janë vendosur në radhë që prej orëve të para të mëngjesit në një pikë vaksinimi në Prishtinë, janë ende në radhë dhe situata është tensionuar.

Në një video të publikuar nga Klan Kosova, ata duken teksa zvarriten për të shkuar të marrin vaksinën anti-Covid të parët, ndërsa është dashur edhe ndërhyrja e policisë. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kaosi me radhët e gjata të personave mbi 65 vjeç ka ndodhur në pikën e vaksinimit ‘1 Tetori’ në Prishtinë. Lidhur me ngjarjen ka reaguar edhe Ministria e Shëndetësisë, e cila ka njoftuar se qytetarët janë keqkuptuar, duke mos u shpërndarë në pikat e tjera të vaksinimit në vend. 

(kle.mu./dosja.al)

Shto Koment