Aktualitet

Ra pre e një atentati, Preng Gjini ‘mbledh fisin’ tek Trauma, dhjetëra njerëz presin me ankth për lajme nga të plagosurit e sotëm

VIDEO
Perveç ‘fisit’ të Gjinit, në spital mund të jenë paraqitur edhe familjarët e dy personave të tjerë që mbetën rastësisht të plagosur gjatë atentatit. Bëhet fjalë për një shtetas italaindhe një të mitur 14 vjeç. Në hyrje të spitalit ndodhen edhe disa forca policie.
Featured image of article: Ra pre e një atentati, Preng Gjini ‘mbledh fisin’ tek Trauma, dhjetëra njerëz presin me ankth për lajme nga të plagosurit e sotëm Foto nga spitali i Traumes

TIRANË– Spitali i Traumës është mbushur si asnjëherë më parë me njerëz. Pamjet që po shikoni tregojnë se si dhjetëra njerëz janë mbledhur para spitalit. Ata, me shumë mundësi janë familjarë të 50-vjeçarit që ra sot pre e një atentati me tritol dhe po lufton në vdekje në spital.

Perveç ‘fisit’ të Gjinit, në spital mund të jenë paraqitur edhe familjarët e dy personave të tjerë që mbetën rastësisht të plagosur gjatë atentatit. Bëhet fjalë për një shtetas italaindhe një të mitur 14 vjeç. Në hyrje të spitalit ndodhen edhe disa forca policie.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Preng Gjini mbeti i plagosur rëndë mbrëmjen e sotme. Ai ra pre e një atentati me tritol, teksa udhëtonte me automjetin e llojit Mercedez Benz, të tipit “A Class”. Bashkë me të kanë mbetur edhe dy persona të tjerë të plagosur, të cilët ndodheshin rastësisht pranë mjetit kur ndodhi ngjarja.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment