Politike

Qytetarët denoncojnë në rrjetet sociale: Xhelatin e Dibrës, e verifikoi Nishani dhe u bë drejtues i PD! Ndërhyn dhe Agron Tufa: Tmerr!

Një prej qytetarëve, Hysen Kica, pretendon se është ish-i burgosur politik dhe që është dërguar në burg nga Gjonaj. 
Featured image of article: Qytetarët denoncojnë në rrjetet sociale: Xhelatin e Dibrës, e verifikoi Nishani dhe u bë drejtues i PD! Ndërhyn dhe Agron Tufa: Tmerr! Agron Tufa

DIBËR- Dhjetra qytetarë kanë denoncuar me disa postime që janë kthyer virale në rrjetet sociale, kandidimin e Qazim Gjonajt, ish-kryetar i Gjykatës së Rrethit në Dibër, që sipas tyre është bërë drejtues i strukturave të Partisë Demokratike në Dibër. Bashkë me ta, ka komentuar edhe Agron Tufa, ish-drejtor i Institutit për Studimin e Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit në Shqipëri. Tufa thotë se nëse është e vërtetë, atëherë ky është një tmerr. Ndërsa një prej qytetarëve, Hysen Kica, pretendon se është ish-i burgosur politik dhe që është dërguar në burg nga Gjonaj.

POSTIMET NË RRJETET SOCIALE:

Personi qe ka nxjerr kete shkrim quhet Hysen Kica ish i burgosur Politik ,

Personi qe e ka derguar ne Burg , sot eshte pjese e strukturave te PD ne Diber

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

E ka verifikuar Bujar Nishani 

 Qazim. Gjonaj 

Kush ma heq nje kuriozitet

A duhet nje dokument per pasterine e figures dhe ku e marrin keta qe kan duart me gjak.

Komentet

(F.g/dosja.al)

Një Koment në “Qytetarët denoncojnë në rrjetet sociale: Xhelatin e Dibrës, e verifikoi Nishani dhe u bë drejtues i PD! Ndërhyn dhe Agron Tufa: Tmerr!

  1. Është turp i madh dhe i pa falshëm të futësh në strukturat udhëheqëse një kryetar gjykate të komunizmit sot pas 30 vjetësh
    Në se është e vërtetë PD ka vdekur në Dibër

Shto Koment