Aktualitet

Qeveria firmos vendimin: Shqipëria dhe Greqia me doganë të përbashkët

Qeveria ka miratuar një VKM, sipas të cilës Shqipëria dhe Greqia do të kenë një qendër të përbashkët doganore dhe policore.
Featured image of article: Qeveria firmos vendimin: Shqipëria dhe Greqia me doganë të përbashkët Aleksis Tspiras dhe Edi Rama

TIRANË- Kryeministri Edi Rama, ka zhvlluar ditën e sotme mbledhjen e qeverisë, ku janë marrë një sërë vendimesh.

Ndër vendimet e marra është edhe ai për “Miratimin në parim të marrëveshjes ndërmjet Këshillit të Ministrave të Republikës së Shqipërisë dhe qeverisë së Republikës së Greqisë, mbi ngritjen dhe funksionimin e një qendre kontakti të përbashkët policor dhe doganor”.

Vendimi është publikuar sot në faqen zyrtare të Kryeministrisë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
VKM për krijimin e një pike të përbashkët doganore Shqipëri-Greqi

Më parë Shqipëria ka marrë të njëjtin vendim edhe për Kosovën, ndërsa me këtë të fundit Rama është zotuar se do të heqë kufirin.

(B.B/ Dosja.al)

Shto Koment