Rajoni

Qetësohet situata në Itali! Shteti futet në zonën e verdhë, njerëzit mund të lëvizin brenda orareve, hapen baret dhe restorantet

Ndërkohë do të rihapen deri në orën 18:00 baret dhe restorantet. Po ashtu edhe dyqanet mund të qëndrojnë të hapur deri në orën 20:00.
Featured image of article: Qetësohet situata në Itali! Shteti futet në zonën e verdhë, njerëzit mund të lëvizin brenda orareve, hapen baret dhe restorantet Covid, ITALI

ITALI– Panemia në qytetin fqinj, Itali është duke u qetësuar. Themi këtë pasi qeveria ka vendosur që të hyjë në zonën e e verdhë të përforcuar.

Qytetarët do të lehtësohen disa nga masat kufizuese prej të cilave ishin privuar prej shumë muajsh. Sipas “TGCOM”, pas dy ditëve, qytetarët italianë mund të lëvizin brenda rajoneve, por gjithmonë duke respektuar shtetrrethimin nga ora 22:00 deri në orën 05:00.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë do të rihapen deri në orën 18:00 baret dhe restorantet. Po ashtu edhe dyqanet mund të qëndrojnë të hapur deri në orën 20:00.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment