Showbiz

“Qesha shumë dje me miqtë e mi…”/ Ermal Mamaqi ‘SHPËRTHEN’ ndaj kritikëve për kursin e trajnimit: Kam mbi 10 vjet që studioj këtë Filozofi, kam marrë mësime nga Vasil Naçi, shihemi në majë të suksesit!

Në një postim në rrjetet sociale, moderatori shkruan se trajnimet e tij janë shumë herë më të lira, se sa do vlenin po të bëheshin në vende të tjera.
Featured image of article: “Qesha shumë dje me miqtë e mi…”/ Ermal Mamaqi ‘SHPËRTHEN’ ndaj kritikëve për kursin e trajnimit: Kam mbi 10 vjet që studioj këtë Filozofi, kam marrë mësime nga Vasil Naçi, shihemi në majë të suksesit! Ermal Mamaqi, aktor
Përditësuar:

TIRANË- Ka reaguar për herë të parë aktori i humorit  Ermal Mamaqi, pas kritikave të shumta që ka marrë në rrjet lidhur me trajnimet që kërkon t’u bëjë shqiptarëve për t’u mësuar se “si të jenë të suksesshëm”.

Në një postim në rrjetet sociale, moderatori shkruan se trajnimet e tij janë shumë herë më të lira, se sa do vlenin po të bëheshin në vende të tjera.

Ndër të tjera ai ka shtuar se ka mbi 10 vite që studion në lidhje me filozofinë e vetëzhvillimit dhe të motivimit, sakaq thekson se është trajnuar dhe çertifkuar nga njerëz që janë autoritet në këtë industri. Ndërsa ta ai veçon Vasil Naçin.

Postimi i Plotë

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ne Shqiptaret jemi Fantastik.

Nese merresh me droge, ben vrasje, vjedhje, korrupsion per ty thone, “Hallall ja bofte Zoti”. Ama nese mbledh disa njerez dhe ndan me ta se si te tjeret mund te prodhojne sukses, atehere ke bere Blasfemi, dhe do vendosesh ne shenjester. E para Trajnimi 1 Vit per Sukses kushton 7,890 + Tvsh por Vlen me shume se 39.000 euro(link në bio). Vetem 1 nga Trajnimet e Biznesit qe kam bere kushton mbi 10K. Eshte nje Pakete me trajnime nga me te ndryshmet dhe perbehet nga disa nga profesionistet e Shitjes, Marketigut, Meditimit dhe Vetezhvillimit. Dhe takimet me mua dhe Profesoret jane cdo jave. Qesha shume dje me miqte e mi… Per ju qe nuk e dini, kam mbi 10 vjet qe studioj kete Filozofi te Vetezhvillimit dhe Motivimit. Jam trajnuar, Certifikuar nga njerez qe jane Autoritet ne kete industri, qe nga Vasil Naci e deri te me te miret e Planetit, si Tony Robbins, Brian Tracy etj. Uroj te cliroheni nga ky ankth qe ju ka kapur nga kjo qe po bej, pasi duhet te kuptoni qe asgje e keqe nuk do t’ju vije… Është si të mërzitesh për dikë që mbledh disa pofesor kuzhine dhe ben nje kurs per gatimin. Ju tregoj nje fakt personal… Ne te gjithe punet qe kam bere kryesisht artistike kam vendosur gjithmone nje sukses ose rekord dhe gjithmone ne fillim dikush ose te gjithe thone Parrullen : U bo ky…Ky qe ishte kamarier, ose ky qe ishte DJ. Dhe e thone si te ishte turp. Ne fakt per mua eshte krenari dhe nje nga pikat me te forta qe provoj qe keto formula suksesi qe mesojme, funksionojne. Dhe në fakt 98% e njerëzve të suksesshëm dhe të pasur vijnë nga 0. Dikush qe eshte shume i pasur, nuk di si te flase ne publik. (kete mesojme ne) Dikush ka shume vlera/aftesi dhe nuk di si t’i shese ose te prodhoje biznes. (kete mesojme ne) Dikush do te mesoje si ta filloje rrugen e permiresimit. (kete mesojme ne) Dikush do te mesoje si jete i lumtur me ate qe ka. (kete mesojme ne) Ju ftoj qe te beheni pjese e Trajnimeve tona te Suksesit per Seancen Falas dhe nese ju pelqen mund te beheni pjese e Trajnimit *Mendo, Ndrysho, Fito* qe do te jete online ne dt 12 dhe 13 Dhjetor. Nje Trajnim qe ka transformuar jetet e me shume se 2000 Personave. Shihemi në majë të suksesit.

(A.k.dosja.al)

Etiketa:

Një Koment në ““Qesha shumë dje me miqtë e mi…”/ Ermal Mamaqi ‘SHPËRTHEN’ ndaj kritikëve për kursin e trajnimit: Kam mbi 10 vjet që studioj këtë Filozofi, kam marrë mësime nga Vasil Naçi, shihemi në majë të suksesit!

  1. TE KA ZENE CORONA ME DUKET MER ATA TE PARLAMENTIT SE ATA KANE DIFICITE SI BALLIUN SALIANJIN MANJA BALLA NDOKA NOKA PALOKA TIT VASILIN

Shto Koment