Aktualitet

Thyen orarin e karantinës! Arrestohen 5 persona në Tiranë, përshtatën lokalin për përdorim droge, mes tyre pronari i biznesit

Gjatë kontrollit në subjektin që administrohej nga M. I. u gjetën dhe u sekuestruan një sasi me lëndë narkotike kanabis dhe kokainë, 1 peshore elektronike dhe sende të tjera të kundërligjshme.
Featured image of article: Thyen orarin e karantinës! Arrestohen 5 persona në Tiranë, përshtatën lokalin për përdorim droge, mes tyre pronari i biznesit Foto nga arrestimet

TIRANË– Policia e Tiranës ka arrestuar mbrëmjen e djeshme 5 persona pasi jo vetëm që kishin shkelur orarin e karantinës por kishin përshatatur lokalin ku ndodheshin për përdorim droge. Klientët që u gjetën në lokal, janë: R. I., 37 vjeç, P. S., 33 vjeç, M. S., 29 vjeç dhe L. I., 33 vjeç të cilët do të gjykohen për veprën penale “Prodhim dhe shitja e narkotikëve” si dhe në pranga ra dhe pronari i biznesit M. I.

Gjatë kontrollit në subjektin që administrohej nga M. I. u gjetën dhe u sekuestruan një sasi me lëndë narkotike kanabis dhe kokainë, 1 peshore elektronike dhe sende të tjera të kundërligjshme.

NJOFTIMI:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

U konstatuan jashtë orarit të lejuar në ambientet e lokalit që e kishin përshtatur për përdorim droge, vihen në pranga 5 shtetas.Sekuestrohen lëndë narkotike kokainë e kanabis dhe sende të tjera të kundërligjshme.Punonjësit e Policisë të Seksionit për Hetimin e Narkotikëve, bazuar në informacionet e marra në rrugë operative se një lokal që qëndronte i hapur jashtë fashës orare, në kundërshtim me masat anticovid, ishte përshtatur për shitje dhe konsumin të lëndëve narkotike kokainë, kanë organizuar punën dhe kanë ushtruar kontroll në ambientet e këtij subjekti.Gjatë kontrollit në subjektin që administrohej nga shtetasi M. I. u gjetën dhe u sekuestruan një sasi me lëndë narkotike kanabis dhe kokainë, 1 peshore elektronike dhe sende të tjera të kundërligjshme.Në përfundim të veprimeve u arrestuan në flagrancë administratori i lokalit, shtetasi M. I., 36 vjeç, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, e kryer në bashkëpunim dhe “Përshtatja e lokalit për përdorim droge”, dhe klientët që u gjetën në lokal, shtetasit R. I., 37 vjeç, P. S., 33 vjeç, M. S., 29 vjeç dhe L. I., 33 vjeç, për veprën penale “Prodhim dhe shitja e narkotikëve”.Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment