Bota

Qëndroi vetëm 3 ditë, përmirësohet gjendja e Boris Johnson, del nga terapia intensive. Ja si e priti e fejuara shtatzënë

Lajmin e mirë e ka marrë dhe e fejuara e tij, Carrie Symonds, e cila ka shprehur vlersimin e saj për të gjitha bluzat e bardha. Ajo ka postuar një foto ylberi dhe disa emoji me duartrokitje.
Featured image of article: Qëndroi vetëm 3 ditë, përmirësohet gjendja e Boris Johnson, del nga terapia intensive. Ja si e priti e fejuara shtatzënë Boris Johnson

LONDËR– Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson është rikthyer në spital pasi kaloi tre netë në kujdesin intensive. Lajm e ka konfirmuar për mediat zyra e tij, të cilët gjithashtu konfirmuan se kryeministri po përparonte me hapa pozitivë.

Lajmin e mirë e ka marrë dhe e fejuara e tij, Carrie Symonds, e cila ka shprehur vlersimin e saj për të gjitha bluzat e bardha. Ajo ka postuar një foto ylberi dhe disa emoji me duartrokitje.

Piktura

Ylberi është bërë një simbol për të gjithë mjekët dhe infermierët që po trajtojnë të gjithë pacientët me koronavirus.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Johnson u dërgua në spital të dielën pasi simptomat e tij u përkeqësuan. Ai u transferua në terapi intensive të hënën në mbrëmje, megjithatë nuk ka përdorur ventilator. Johnson rezultoi pozitiv me koronavirus në 27 Mars, por vazhdoi të punojë nga shtëpia duke infektuar edhe të fejuarën shtatzënë.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment