Bota

Qëndroi 306 ditë në spital/ Shërohet nga koronavirusi 74-vjeçari britanik

Woolf për 67 ditë qëndroi në intubim dhe mjekët lajmëruan djemtë e tij që të përgatiteshin për më të keq, por në korrik gjendja e tij u përmirësua dhe ai arriti të zgjohej nga koma.
Featured image of article: Qëndroi 306 ditë në spital/ Shërohet nga koronavirusi 74-vjeçari britanik Jeffrey Woolf

BRITANI- Një 74 vjeçar nga Britania e Madhe, i cili ka qëndruar për 306 ditë në spital për si pasojë të koronavirusit për fat të mirë është shëruar. TheGuardian, shkruan se bëhet fjalë për avokatin i në pension Jeffrey Woolf, i cili nga shumë njerëz konsiderohet si personi që virusi mbajti më gjatë sëmurë që nga nisja e pandemisë.

Woolf për 67 ditë qëndroi në intubim dhe mjekët lajmëruan djemtë e tij që të përgatiteshin për më të keq, por në korrik gjendja e tij u përmirësua dhe ai arriti të zgjohej nga koma.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Mësohet se pasi, doli nga reparti i kujdesit intensiv në spitalin Willington, ish avokati është dërguar në spitalin mbretëror për neuro-invaliditet, për shkak të dëmtimit të trurit pas infektimit me koronavirus që i ka shkaktuar paralizë të pjesshme.

(a.k.dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment