Politike

“Qëndro i qetë”, basti i fortë i analistit: Zgjedhjet në qershor i fiton Edi Rama

Sipas Bushatit, me kullat dhe bandat, Edi Rama do të fitojë sërish zgjedhjet.
Featured image of article: “Qëndro i qetë”, basti i fortë i analistit: Zgjedhjet në qershor i fiton Edi Rama Andi Bushati

TIRANË- Analisti Andi Bushati ka bërë një parashikim për fituesin e zgjedhjeve të ardhshme. I ftuar në emisionin “Open”, Bushati u shpreh se fitues i zgjedhjeve do të jetë Edi Rama. Ai iu drejtua gazetarit Carlo Bollino, duke i thënë se mund të qëndrojë i qetë, pasi me kulla dhe banditë, Rama e ka fitoren të sigurtë. Ky reagim erdhi në momentin kur po diskutoheshin propozimet e OSBE-ODHIR.

Rri pa merak, zgjedhjet në qershor, korrik i fiton Edi Rama, me kullat dhe banditët”, tha Bushati.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(g.sh./dosja.al)

Shto Koment