Aktualitet

Qëlloi me armë pranë një hoteli në Durrës, Policia arreston 33-vjeçarin me precedentë të mëparshëm penal (EMRI)

Sipas informacioneve, mësohet se në pranga është vënë Alvaro Strefi, 33 vjeç banes në Shijak.
Featured image of article: Qëlloi me armë pranë një hoteli në Durrës, Policia arreston 33-vjeçarin me precedentë të mëparshëm penal (EMRI) Arrestim (Ilustruese)

DURRËS- Policia e Durrësit ka arrestuar një 33-vjeçar, i cili prej ditëh ishte shpallur në kërkim. Sipas informacioneve, mësohet se në pranga është vënë Alvaro Strefi, 33 vjeç banes në Shijak.

Strefi ishte shpallur në kërkim për veprën penale kanosje dhe armëmbajtje pa leje, pasi mësohet se ky shtetas ka qëlluar me armë zjarri afër një hoteli në Durrës pak ditë më parë.

I riu, që u arrestua sot nga Policia është përfshirë në një sherr të ndodhur pak ditë më parë në Durrës. Ngjarja ka ndodhur në 12 korrik në afërsi të një hoteli pranë urës së Dajlanit. Policia që ditën kur ndodhi ngjarja identikoi Srefin, ku dyshohet se ai ka qëlluar me armë në ajër dhe është larguar. Nga ana tjetër, tre të tjerët që u përfshinë në sherr u shoqëruan në Komisariatin e qytetit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kush është Alvaro Strefi?

33-vjeçari nuk është një emër i panjohur për Policinë, pasi rezulton me precedentë të mëparshëm penal. Në vitin 2014, ose kohë vetëm 27 vjeç, ai është arrestuar në kuadër të operacionit “Klienti”, pasi akuzohet se falsifikonte dokumenta së bashku me persona të tjerë. Gjatë operacionit, Policia gjeti dhe sekuestroi në banesën e tij 8 vula të ndryshme, mes tyre shqiptare dhe italiane.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment