Bota

Qëllohet me armë balerina në Indi, teksa performonte në një ceremoni martesore (FOTO)

Në një video të incidentit, gruaja shihet duke vallëzuar në skenë. Ajo ndalet, dëgjohet një armë zjarri dhe gruaja bie poshtë ndërsa mban fytyrën.
Featured image of article: Qëllohet me armë balerina në Indi, teksa performonte në një ceremoni martesore (FOTO) Balerina e shtruar në spital

INDI- Një balerinë indiane është shtruar në spital, pasi u qëllua me armë në fytyrë, teksa ajo pushoi së performuari në një ceremoni martesë.

Në një video të incidentit, gruaja shihet duke vallëzuar në skenë. Ajo ndalet, dëgjohet një armë zjarri dhe gruaja bie poshtë ndërsa mban fytyrën.

Policia i tha BBC-së se ata kanë identifikuar qitësin në video, i cili është në arrati.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Incidenti ndodhi gjatë një feste martese në 1 dhjetor në një fshat në shtetin Uttar Pradesh. Sidoqoftë, ajo doli në dritë vetëm disa ditë më vonë, pasi videoja u shpërnda gjerësisht në platformat e mesazheve. “I dyshuari është në arrati, por ne kemi besim se do ta arrestojmë së shpejti,” , i tha policia BBC-së. Dhuna e dasmës është një fenomen i zakonshëm në pjesë të caktuara të vendit, ku shumë të ftuar mbajnë armë – kryesisht për të ndezur zjarr në ajër për të festuar këtë rast. Sidoqoftë, me kënaqësi duke dalë jashtë kontrollit, dhuna nuk është e pazakontë.

Burimi: BBC

(a.m/dosja.al)

Shto Koment