Aktualitet

Qarkullonte me pistoletë në brez, i iku policisë me vrap, arrestohet i mituri në Tiranë (VIDEO)

16 vjeçari me iniciale F.T., rreth orës 02.30 të mëngjesit është konstatuar nga shërbimet e Policisë në afërsi të një lokali.

TIRANË– Sekretari për çështjet ligjore në PD, TIRANË- Një 16-vjeçar është arrestuar nga Policia pasi kishte me vete një armë zjarri dhe 9 fishekë. 

16 vjeçari me iniciale F.T., rreth orës 02.30 të mëngjesit është konstatuar nga shërbimet e Policisë në afërsi të një lokali.

Por menjëherë në momentin që ka parë Policinë është larguar me vrap për t’ju larguar efektivëve në shërbim.

Pas u kap, Policia i gjeti të miturit me vete armën dhe fishekët. 

NJOFTIMI I PLOTË:

Tiranë

Qarkullonte me armë pa leje, tenton t’i shmanget kontrollit të policisë por vihet në pranga.

Arrestohet nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr 4 në bashkëpunim me Forcën e Posaçme “Shqiponja”, njësia Shigjetat

Në kuadër të planit masave në lidhje me identifikimin dhe kapjen e personave që qarkullojnë me armë pa leje, si rezultat i kontrolleve të shtuara dhe informacioneve të marra në rrugë operative është bërë kapja dhe arrestimi në flagrancë i 16 vjeçarit F. T., banues në Tiranë

16 vjeçari rreth orës 02.30 të mëngjesit, është konstatuar nga shërbimet e Policisë të Komisariatit të Policisë Nr 4 në afërsi të një lokali, në trotuar në rrugën “Myslym Keta”.

Në momentin që ka parë Policinë është larguar me vrap, por është kapur gjatë ndjekjes nga Forca e Posaçme “Shqiponjat”, njësia Shigjetat, ku gjatë kontrollit fizik Policia i gjeti dhe sekuestroi një armë zjarri Pistoletë me 9 fishekë .

Materialet i kaluan Prokurorisë se Rrethit Gjyqësore Tirane për veprën penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armeve luftarake e municionit”

 në një deklaratë nga selia blu ka deklaruar se kandidatura e Avokatit të Shtetit Artur Metani për të marrë postin e Inspektorit të Lartë të Drejtësisë është në kundërshtim me ligjin.

Në deklaratën e tij për shtyp, Gjata kërkoi që Metani të s’kualifikohet nga gara duke pretenduar se KED është vënë nën drejtimin e dyshes besnike të Edi Ramës.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment