Bota

Putin urdhëron nisjen e vaksinimit të gjithë popullsinë: Filloni nga puna

Sipas mediave të huaja, ai urdhëroi zv. kryeministren Tatiana Golikova që mos të pritet më dhe vaksinimi të nisë javën e ardhshme.
Featured image of article: Putin urdhëron nisjen e vaksinimit të gjithë popullsinë: Filloni nga puna Vladimir Putin

RUSI- Presidenti rus Vladimir Putin urdhëroi këtë të mërkurë autoritetet të fillojnë vaksinimin masiv kundër COVID-19 të popullsisë vendase.  Sipas mediave të huaja, ai urdhëroi zv. kryeministren Tatiana Golikova që mos të pritet më dhe vaksinimi të nisë javën e ardhshme.

“Le të biem dakord për këtë, nuk do të më raportoni javën tjetër, por do të filloni vaksinimin masiv, le të  fillojmë punën tashmë,” i tha Putini Zëvendës Kryeministres Tatiana Golikova.

Ndërkohë Rusia ka rikthyer karantinën e pjesshme gjatë kësaj vale të dytë nga COVID-19 teksa ka raportuar edhe një rekord prej 589 viktima nga virusi në ditë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Po ashtu në Rusi vaksina do të jetë falas dhe jo e detyrueshme për qytetarët që do të dëshirojnë ta bëjnë.

(A.kdosja.al)

Shto Koment