Kuriozitete

‘Putin do ekzekutohet nga të besuarit e tij, Trump ka tumor’/ “Baba Vanga” zbulon se ç’do të ndodhë në 2020, ‘gjëma’ e kontinentit të Europës

Baba Vanga ka bërë një parashikim të zymtë për vitin 2020. Ajo parashikon se kontinenti Evropian mund të arrijë fundin dhe të mos ekzistojë më.
Featured image of article: ‘Putin do ekzekutohet nga të besuarit e tij, Trump ka tumor’/ “Baba Vanga” zbulon se ç’do të ndodhë në 2020, ‘gjëma’ e kontinentit të Europës Baba Vanga, Putin dhe Trump

Bullgarja Baba Vanga, është e njohur për parashikimet e saj të rrëzimit të kullave binjake apo edhe për Brexit. Ajo ka bërë parashikimin për vitin 2020.

E ashtuquajtura “Nostradamusi e Ballkanit”, Baba Vanga vdiq në vitin 1996 por parashikimet janë bërë deri më vitin 5079 dhe disa prej profecive të saj vazhdojnë edhe rezultojnë të vërteta. 

Baba Vanga ka bërë një parashikim të zymtë për vitin 2020. Sipas saj, presidenti i SHBA-ve Donald Trump vuan nga një sëmundje misterioze dhe se do të largohet i shurdhër nga Shtëpia e Bardhë. Një nga sëmundjet e Trump sipas saj mund të jetë edhe tumorri në tru. Por nuk mbaron këtu!

Edhe presidenti i Rusisë, Vladimit Putin është në taleshe, pasi për të po planifikohet një antetat në radhët e të besuarve të tij. Nuk dihet ende nëse ai do t’i mbijetojë atentatit.

Baba parashikoi gjithashtu më shumë fatkeqësi mjedisore, të ngjashme me parashikimin e saj për tsunamin shkatërrues që goditi Azinë në vitin 2004. Vitin tjetër parashikohet shkatërrimi i të gjithë Azisë, dhe një meteor që mund të bjerë mbi Rusinë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Gjithashtu parashikohet se kontinenti Evropian mund të arrijë fundin dhe të mos ekzistojë më.

Baba Vanga ka vdekur 23 vjet më parë në moshën 85 vjeç, por parashikimet e saj ishin shumë të respektuara dhe supersticiozët vazhdojnë t’i referohen çdo vit. Ajo mendohet se humbi shikimin në një moshë të re, dhe vetëm pak kohë më pas filluan vizionet e saj për të ardhmen. Ndërsa disa prej parashikimeve të saj janë vlerësuar të sakta plot 85 përqind.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment