Aktualitet

Punonjësit e ARRSH-së: Sonila Qato s’na ka firmosur rrogat, na mban nga 13 orë në punë (SHKRESA)

Punonjësit e ARRSH-së denoncojnë se drejtoresha e re Sonila Qato nuk u ka firmosur rrogat dhe i mban nga 13 orë në punë.
Featured image of article: Punonjësit e ARRSH-së: Sonila Qato s’na ka firmosur rrogat, na mban nga 13 orë në punë (SHKRESA) Drejtoresha e ARRSH-së
Përditësuar:

TIRANE- Punonjësit e ARRSH-së denoncojnë për “Dosja.al” se  drejtoresha  e re , Sonila Qato i mban punonjësit nga 13 orë në punë dhe se ende nuk ka firmosur rrogat për ta.

Ata sqarojnë më tej se ajo jep urdhër që të mbyllet dera e institucionit me çelës dhe nuk hedh firmën për asgjë.

“I ka bërë kapicë dosjet në zyrë dhe nuk del nga aty. Na ka bërë me hije, që nga roja e deri tek drejtorët.”, shprehen ata.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Dosja.al” ka siguruar edhe një urdhër që Qato ka dhënë pak javë më parë për punonjësit që të shtunë dhe të dielë të dilnin në punë. Bëhet fjalë për fundjavën e 26-27 janarit të këtij viti.

Vendimi i Sonila Qatos për të nxjerrë në punë punonjësit e ARRSH
Shkresa e Sonila Qatos

J.V/Dosja.al

Shto Koment